MOJ PAS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nemacki ovcar Fax von Bestorix -Lale

Ići dole

Nemacki ovcar Fax von Bestorix -Lale Empty Nemacki ovcar Fax von Bestorix -Lale

Počalji  Colonelo Pet Mar 23, 2012 8:36 pm

Nazalost moj verni drug Lale je otisao iza Duginog mosta 19. decembra 2011. godine u dubokoj starosti ( 13 godina i 7 meseci). Znam da ga nikada necu zaboraviti, i da ce u mom srcu uvek imati posebno mesto. Verujem da ce u mom zivotu biti jos nemackih ovcara ali sam siguran da ni jedan nece biti kao moj Lale. Nadam se da ce me Lale, kada za to dodje vreme, tamo sacekati mahanjem repa i umiljavanjem. A onda cemo imati celu vecnost pred nama da se igramo, setamo, ponovo radujemo i tugujemo, ali i izlezavamo. Lale, sacekaj me - dolazim polako ali sigurno.

DUGIN MOST

Ovaj predeo Raja, zove se Dugin Most.
Kada umre zivotinja, nekome posebno draga, odlazi iza Duginog Mosta.
Tamo su brda i doline da se svi nasi voljeni prijatelji mogu da igraju i trce zajedno.
Tamo je obilje hrane, vode i sunca, toplo im je i prijatno.
One zivotinje koje su bile stare i bolesne, ponovo su zdrave i zivahne.
One koje su bile povredjene (i osakacene) su izlecene i zdrave ponovo,tamo su bas onakve kakvih ih se secamo u nasim snovima o danima i vremenima koji su prosli.
Srecne su i zadovoljne, ali ima jedna sitnica: Svakoj nedostaje neko njima poseban, neko ko je morao ostati iza.
Zajedno se igraju, zajedno trce, ali dodje dan kada jedna od njih iznenada zastane i pogleda u daljinu.
Nepomicne su njene sjajne oci.
Nestrpljivo podrhtava njeno telo.
Iznenada, u trku, napusta ostale, leti preko zelene trave, i njene noge nose je sve brze i brze.
To si ti bio ugledan, i kada se ti i tvoj voljeni prijatelj konacno srecete ne mozete da se odvojite od radosti sto ste ponovo zajedno, i sto se nikada vise necete rastati.
Kisa radosnih poljubaca na tvome licu, tvoje ruke ponovo miluju poznatu glavu, jos jednom gledas u odane oci prijatelja toliko vremena odsutnog iz tvog zivota, ali nikada iz tvoga srca....i prelazite Dugin Most zajedno.



Colonelo
Colonelo

Broj poruka : 1
Datum upisa : 23.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu