MOJ PAS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Apoteka u kuci.

Ići dole

Apoteka u kuci. Empty Apoteka u kuci.

Počalji  Admin Pon Feb 04, 2008 1:24 am

Apoteka u kuci.

Posto ovaj sajt posecuju i stari znalci a, i novopeceni vlasnici pasa, Denis i ja samo se dogovorili da napisemo nesto sto svima moze pomoci. Znaci jedan izbor preparata i lekova koji vam u svakom trenutku zlu netrebalo mogu zatrebati. Pa da pocnemo ovako:

1. Zavoji vise vrsta. Ja uvek praktikujem da imam jedan siroki i jedan uski zavoj. Do sada nismo imali na svu srecu neke ozbiljnije povrede osim rasecanja jastucica na sapama.

2. Flaster, za pricvrscavanja samog zavoja. Bolji mi se pokazalo u praksi pricvrscavanje zavoja flasterom nego klasicnim vezom, pogotovo kod opet bandaziranja sapa.

3. Vata- ne treba previse pisati o njoj siroka upotreba.

4. Stapici za usi sto siri. Kad je oko ciscenja usiju tu treba biti oprezan moze se cistit samo vanjski dio usne skoljke a nikako zavlaciti stapice u unutrasnjost usnog kanala jer u tom slucaju mozete ostetiti cak i bubnu opnu. Za bolje ciscenje uha imate preparate koji se nakapavaju u uho, tzv. ceruminolitike koji dosta dobro ociste unutrasnjog usnog kanala koju ne mozete ocistiti stapicem.

5. Jod. Koristim dve vrste joda i to: jod za ispiranje grla i usta i jod za rane. Kad pas ima uvecane krajnike i primetim belu sluz na njima (to se cesce desava kod mladjih pasa upala krajnika) onda se nakziprst stavi zavoj natopljen jodom za usta i grlo i ociste krajnici od te sluzi, u stvari to belo su bakterije koje se taloze na krajnicima. Takozvano tusiranje krajnika. Jod za rane malo je gusci i lepo susi samu ranu.

6. Bivacyn. Bivacyn preporucujem u spreju jer lakse se nanosi osim kod dubljih rana gde obicno koristim Bivacyin u prahu. (odlican antibiotik)

7. Dermo sprej, isto tako dosta dobar za rane sadrZi antibiotik hloramfenikol.

8. Neostomosan. Neostomosan uvek imam po par ampulica, dobro preventivno sredstvo protiv sugarca, demodikoze, svih gljivicnih oboljenja ubija buve i krpelje stiti psa 7 dana od istih i omiljen je kod LOVACA u lovu u sumi. Jeftin je ja ga koristim jednom mesecno u toplijim mesecima tokom godine.

9. Cinkvitaminska mast. Prizvodjac Veterinarski Zavod Zemun, kao sto samo ime govori cink isusuje ranice i obogacena je vitaminima te ubrzava zarastanje. Moja ocena je 5+

10. Flogocid. Opet isti proizvodjac ubija sva gljivicna oboljenja. Sadrzi uginule bakterije i gljivice kao t.z.v. mrtva vakcina kad se nanese na obolelo mesto tera organizam da pojaca odbranu opet ocena 5+

11. Hloramfenikol. Antibiotik na bazi penicilina kada pas ima upalu ociju (prepoznaje se po zelenom krmelju) nanosi se svega 3 dana pod doljnji kapak.

12. Neomicin-deksametazon takoД‘e eoma efikasno sredstvo za lijeДЌenje konjuktivitisa,a moЕѕe se naci u obliku kapi ili masti u humanim apotekama. Naravno prije svega kodu konjuktivitisa najbolje je ispiranje ociju sa kamilicom, znaci prirodnim putem.

13. Carbo Medicinalis. OBRATITE PAZNJU NA OVO jako jeftin preparat! Koji SVI moramo da imamo u apoteci! UVEK ALI UVEK je prisutan kod mene, ako i u jednom trenutku posumljate da vam je pas OTROVAN! Odma se se stavi od 6 do 12 tableta (zavisno od velicine psa) direktno u grlo i zalije sa dec ili pola litre mleka. Naravno ovo sluzi samo kao prva pomoc jer ako sumnjate na trovanje trk veterinaru.

14. Streptoksazol. Proizvodjac Pliva Zagreb. Nije ga lose imati u slucaju da pas ima konstantan proliv ocena 5+

15. Toplomer. Ja koristim onaj digitalni brzi je i precizniji, normalno jedan koristimo mi a,drugi je za pse.

16. Velika sprica. Kad pas nece da jede posle ili usled bolesti ili ne voli npr supu od pirinca dobro dodje.


Malo i alternativne medicine:

1. Propolis prirodni antibiotik i antiseptik sterilise svaku ranu ubrzava zarastanje, moze i da se popije ne donosi nikada nikome nista lose ne moze da se pretera ocena 10+..

Admin
Admin

Broj poruka : 81
Datum upisa : 19.01.2008

https://zivotinjskocarstvo.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu